Posted on

Göz sıcaklığını tanzim etmek ciğerin kullanılan doğalgaz ile kombiler sundurmaımızın vazgeçilmezi olmuş durumda. Özellikle kış aylarında sıklıkla kullanılan ürünler evin ve kullanılan suyun sıcaklığını kontrol edebilmek ciğerin herkesin tercihi. Ev bark dirimında her mevsimin vazgeçilmezi olan kombilere düzenli olarak bakım uygulanması şpeş. Çünkü kombi cihazları mevsim geçtikçe tozlanabilir veya mekanizmasında bazı aksaklıklar meydana gelebilir. Evinizi bu risklerden arkalamak ciğerin düzenli olarak kombinizin bakımını ve çalışmaleyişini kontrol etmelisiniz. Kombi bakımı düşünmek sadece kombilerle sınırlı değil. Bununla müşterek kombi borularını ve doğalgaz peteklerini de kontrol etmelisiniz. Bu ovamızda size kombi bakımı elbette kuruluşlır sorusunun detaylı ve dokunaklı bir şekilde yanıtını ve üste püf noktaları vereceğiz. Kırmızdaki sarrafiyelıkları inceleyerek muayyen mevsim aralıklarıyla kombinize bakım yapabilirsiniz. Ihmal etmeyin ki kombinin bakım durumu ürünün çalışmalevini de etkisinde bırakır. Kombinizden maksimum verimi almanız ciğerin sizlere bahsedeceğimiz unsurları dikkatle inceleyin, evinizin ustası olun!

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

İyi bir kombi bakımı uygulaması birokkalı detayda gizlidir aslında. Bu çalışmalemi sadece muayyen mevsim aralıklarıyla uygulayacağınız ciğerin olabildiğince dikkatli ve detaylı bir şekilde ilerlemeniz gerekir. Çünkü kombi çeşitlerinin mekanizmaları biraz katışıkşık olabilir. Bu süreci hızlı ve sağlamlıklı bir şekilde ilerletebilmek amacıyla sistemli olarak ilerlemeye özen gösterin. Bakımı düzenli bir şekilde yapmış olduğunız takdirde çalışmainiz hızlı bitebilir. Şimdi size kombi bakımı esnasında özen etmeniz gereken faktörlerden bahsedeceğiz. Genel olarak bahsettiğimiz maddelere özen ettiğinizde çalışmalemin daha teamül bir şekilde bittiğini siz de nüans edeceksiniz.

Evde kombi bakımı elbette kuruluşlır üzere soruları şu maddelerle cevaplayabiliriz:

Öncelikle kombinizin elektriğini kesin. Bu çalışmalemi fişi çekerek veya devreyi kapatarak yapabilirsiniz.
Bütün vanaları kapatın. Umumiyetle kombinin zir kısmında bulunan temel vanayı ve ocağın etrafındaki tül vanasını özellikle ihmal etmeyin.
Kombideki bulunan suyu berhavakızıl. İşlem esnasında evinizin kirlenmemesi ciğerin kanatınızda mutlaka kez kabı bulundurun.
İlk olarak filtre temizliğiyle sarrafiyelayın. Şebeke ve eve rabıtlı olan doğalgaz filtrelerini kombinin altında bulabilirsiniz. Bu filtreler kombinin zir kısmında tıpa şeklinde yer allıkır.
Eşanjör aksamını inceleyin. Kombinin mübarek bir şekilde ısıtmasını sağlayan bu parçhatıran bakımlı olması olabildiğince önemli. şayet kirli ve tozlu bir görünümdeyse parözı fırça himmetı ile temizleyebilirsiniz.
Baca temizliğine bölüm atın. Sistemdeki albeni inkılapünü ciğerin önemli olan bu parçhatıran pak olması kombinin verimini fazlalıkrır.
Fan motorunu ihmal etmeyin. şayet kombiniz çallıkışma sürecinde fazla seda çıyaşlıyorsa motorun bakımsız olması neden oluyor olabilir.
İncelediğiniz bütün parçaların tozlu ve hasarlı olmamasına özen edin. Bu tip sorunlar kombinizin çallıkışmasına ve mekanizmasına pert verebilir.
Kombi bakımını gerçekleştirirken yukarıdaki maddelere özen etmeniz zamandan tutum etmenizi sağlamlayabilir. Gelişmiş özelliklerle öne çıdem Alarko kombi modellerinin bakımı da bu şekilde kuruluşlır. Alarko kombi bakımı elbette kuruluşlır üzere sorularınız varsa yukarıda karineğimiz maddelere bölüm atabilirsiniz. İyi bir bakım ciğerin kombi mekanizmasındaki parçalara da biraz bilge olmanız gerekir. şayet bahsettiğimiz bu maddeler size yabancı geldiyse Kombi Temizliği Nasıl Yapılır? ovamıza bölüm atabilirsiniz. Bağımlı bu maddeler evinizde bulunan kombi tipine nazaran de değçalışmakenlik gösterebilir. Bunun ciğerin kombinizin kuruluşsına da biliyor olmanız gerekir. Kombiler yoğuşfinansı ve yoğuşmasız kuruluşsıyla değişiklaşır. Kombi bakımı yaparken bu unsurları da dikkate almayı unutmayın!

Edirne kombi servisi

Edirne baymak servisi

Edirne ECA servisi

Edirne viessmann servisi

Edirne Demirdöküm Servisi

Edirne Buderus servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.