Posted on

online logo tasarım

Logo nedir? Lafız manaı olarak cins kontralığı dilimizde amblem olan, bir konuin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, manaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak konuletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı konui sembolize edebileceği kadar, markanın kendi manaı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı içerik ve anlamlara sahip kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız manaının dışında, birhayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan nefer veya kuruma neyin ve nite aktarıldığı olabildiğince önemlidir. Gayrı taraftan logo tasarım çalışmasını meydana getirecek nefer veya kurumun sizi nite anladığı ve logo çalışmanızı nite değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, konuletmenizin ve bundan sonraki çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çalışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değkonutirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik için yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş alanı ile faaliyette mevcut şirketler için elan çok tercih edilebilir. Bir bir sektörde canlılık gösteren konuletmelerin çoğunlukla logoları kesimü temaşa fiyat. Ama takkadak bir araba kesim ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda teşhir etmek imkansızdır.

Logo ne konue yarar?
İşletmeler için logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nite markası olmayan bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz saat aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile baş başa gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, evet aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Sabık halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan gerçekten bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple konuletmenize kurumsal bir maksat hazırlayarak yolunuza sıhhatli adımlarla devam edebilmek adına “logo tasarım” çalışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) rapor fiyat. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazen kişilerin bir dekorte tanınmasını sağlayıcı konuaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, basit anlaşılır, geçekırlanması basit, olanaklı olduğunca azca adetda renkten oluşdünyalıkıdır. Her çdenktaş baskı ve kesim tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı firma evet da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa neden vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya büyük pert verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili organizasyonun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin dâhilğine münasip olmalıdır. Hatta kurumun kendisini nite tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin tarafıdüzen lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü saat üstelik akılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün evet da firma için logo tasarlanacağı saat o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için vukuf sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı saat simgenin taşıyacağı mana bakımında bu vukuf çok önemlidir.

online logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir